Profile

Join date: Mar 2, 2022

About

خصوصیات ظاهری سگ بلژین مالینویز موهای بدن بلژین مالینویز کوتاه، نرم و به رنگ قهوه‌ای سایه دار بوده مالینویز سگ و قسمت پوزه و صورت نیز سیاهرنگ می‌باشد.
 در بالاترین فرایند رشد، قد حیوان ۶۰ سانتی‌متر و وزن آن حدود ۲۴ کیلوگرم می‌باشد.
 گوش‌ها افراشته و درون آنها متمایل به رنگ صورتی است.
 چشم‌ها قهوه‌ای رنگ و بدون برآمدگی بوده که جذابیت خاص این نژاد را دارا می‌باشند.
 دست های جلو راست و قائم و پاهای عقب برخلاف نژاد ژرمن شفرد، زاویه دار و کشیده نمی‌باشند. خصوصیات رفتاری مالینویز رفتارها رابطه مستقیم با خصایص ژنتیکی نژادی دارند، چگونه سگ ژرمن را نگهبان کنیم بدین معنا که هر چقدر خلوص ژنتیکی سگ بالاتر و اصیل‌تر باشد به همان میزان رفتارهایش نیز متناسب با استانداردهای ثبت شده خواهد بود بنابراین یکی از طرق تشخیص اصالت نژادی در یک سگ، توجه به حرکات و رفتارهای همان نژاد می باشد.
 در خصوص سگ بلژین مالینویز هم رفتارهای مشخص و ثابتی قابل پیش بینی است که از آن جمله:
 کنجکاوی و هیجان بالا، حرکات تند و تیز، تحریک پذیری زیاد و البته در برخی اوقات عصبانیت هم وجود دارد.
 مالینویز بسیار پر انرژی بوده و صاحبی صبور و قدرتمند را می‌طلبند، چرا که جهت تخلیه انرژی خود نیاز به دویدن های طولانی، حرکات ورزشی سنگین و جست و خیزهای زیاد دارند. بلژین مالینویز از سگ‌ها باهوش فراوان خود استعداد یادگیری بالایی دارند که البته این توانائی چگونه سگ هاسکی را نگهبان کنیم در کنار مربیان کار آزموده و با تجربه شکوفا می‌شود، نکته قابل توجه در خصوص پرورش آرمانی بلژین مالینویز علاوه بر ورزش‌های مذکور، داشتن یک رژیم غذایی متعادل و مناسب است. توانایی‌های سگ بلژین مالینویز با توجه به ویژگی‌های رفتاری بلژین مالینویز تبدیل سگ ولگرد به سگ نگهبان و اینکه جزء سگ‌های بزرگ طبقه بندی می شوند برای امور نگهبانی بسیار مناسب می‌باشند چرا که دارای حرکات سریع و روحیه‌ای تهاجمی هستند و این ویژگی از آنها نگهبانی قدرتمند و پر اقتدار می‌سازد لیکن ارائه و آموزش‌های سگ‌های محافظ به طور دقیق با توجه به ویژگی‌های رفتاریشان جهت فرمانبرداری و اطاعت محض امری ضروری می باشد.
 در واقع مالینویز استعداد اکثر کارها و در زمره آن ایفای نقش یک سگ پلیسی را به خوبی دارد، امروزه از این نژاد در کشورهای آمریکا، فرانسه، بلژیک و حتی ایران به مقاصد مختلف پلیسی استفاده به عمل می آید. 
به لحاظ سبکی وزن و حس بویایی قوی، در امر کشف و شناسایی انواع مواد منفجره و مخدر در کشورمان امتحان خویش را به خوبی پس داده است و در بقیه کشورهای مذکور نیز به عنوان سگ ضد تروریست، ردیاب، رهایی گروگان و حتی زنده یاب کاربرد بسیار خوبی دارند.
 برخورداری از فیزیک بدنی مناسب آموزش سگ نگهبان سرابی و روحیه تهاجمی، دندان های قوی و فک قدرتمند، سگ بلژین مالینویز را برای دستگیری و مهار مجرمین مناسب و ایده آل ساخته است.


dogsland1212

More actions